0

Ostukorv

Maaküte

Maaküte


Maaküttesüsteem on tõhus viis kodus või ärihoones soojuse ja jahutuse saamiseks ning samal ajal on see ka keskkonnasõbralik valik. Maaküttesüsteemi tööpõhimõte seisneb maapinna kaudu liikuva soojuse kasutamises. See tähendab, et maapind või pinnas toimivad soojusvahetina, mille kaudu imetakse soojusenergiat väliskeskkonnast.
Maakütte süsteem kasutab selleks spetsiaalset soojuspumpa, mis võtab maapinnast soojust ning seejärel tõstab selle temperatuuri, et seda kasutada hoonete kütmiseks ja jahutamiseks. Süsteemi efektiivsus sõltub suuresti maapinna temperatuurist ja niiskusest.
Maaküttesüsteem on tavaliselt väga usaldusväärne ja vastupidav. See ei vaja peaaegu üldse hooldust, mistõttu on ka selle hoolduskulud minimaalsed. Lisaks on maakütte süsteem energiasäästlik ja keskkonnasõbralik alternatiiv traditsioonilistele küttesüsteemidele.
Seega on maaküttesüsteem hea valik, kui soovite säästa energiakulusid ning teha samal ajal midagi keskkonna heaks.

Kindlasti saate raha säästa ja loodust kaitsta, valides energiasäästliku ja keskkonnasõbraliku maaküttesüsteemi. Meie spetsialistid hindavad teie kinnisvara asukoha sobivust, valivad sobiva süsteemi ja teostavad paigaldustööd, mis tagavad teie kodule või ärihoonele optimaalse sisekliima aastaringselt. Paigaldame maaküttesüsteemi kiiresti ja efektiivselt, ilma teie igapäevaelu häirimata, ning pakume ka järelhooldusteenuseid ja nõuandeid süsteemi hooldamiseks ja optimeerimiseks. Valides meie maaküttesüsteemi, teete teadliku ja vastutustundliku otsuse, mis aitab säästa nii raha kui ka loodust.



Küsi pakkumist enda kinnistule.

  • Maakütte projekteerimine

  • Maaküttekaevude puurimine vertikaalselt

  • Maakollektori ehk pinnasekollektori paigaldus horisontaalselt

  • Maakütte trassi rajamine

  •  Maasoojuspumba müük

  • Maasoojuspumba paigaldus

Maakütte rajamise meetodid (Eestis 2)

Meetod 1
Meetod 2

Horisontaalne pinnasekollektor

Horisontaalne pinnasekollektor on enimlevinud viis kuna on puurimisest soodsam. Antud meetodi saab kasutada kui krundil on piisavalt ruumi. Üldjuhul 1m2 köetavat pinda vajab 3jm maaküttetoru mis tähendab ca 3.6m2 vaba pinda kuhu seda maasse paigaldada. Paigaldussügavus on ca 1m ja ca 120m2 maja jaoks piisava toru paigaldus võtab ca 1-2 päeva aega. Kindlasti täpsem pinnasekollektori suurus sõltub erinevatest teguritest, käetava maja suurus, kuidas maja soojustatud on, mis võimsusega pumpa kasutatakse, asukoht, jne.

Vertikaalne energiakaev

Antud viis on samuti meil levinud aga kulukam kui eelnimetatud viis. Tööd tehakse puurmasinaga mis puurib maa sügavustesse puuraugu ehk energiakaevu sügavusega 40-200m. Kaevu paigaldadakse U-kujuline kontuur mis täidetakse külmakandjaga. Hiljem puurauk täidetakse. Eraldi on vaja kaevata puuraukudest majani trass mis ühendadakse maasoojuspumbaga. Olenevalt maja küttevajadusest ja asukohast puuritakse vastav arv puurauke mis kõik ühendadakse maasoojuspumbaga. Antud töö on kindlasti ajamahukam ja nõuab rohkem eritehnikat. Puuraugu sügavuseks arvestatakse üldjuhul 1m 1m2 köetava pinna kohta aga sõldub suuresti asukohast, jne. Täpsema sügavuse ja puuraukude arvu paneme paika projekteerimise käigus.